“Platforma për ndërmarrësi familjare femërore”-projek nga SHMK “Niko Nestor”

Dhjetë studentë punëtorë, kreativë dhe të motivuar nga SHMK “Niko Nestor”-Struge  nga departamenti i tekstilit dhe lëkurës po përsosin shkathtësinë e tyre manuale në punetori, në të njëjtën kohë duke u njohur me aftësitë themelore sipërmarrëse nën mentorimin e eksperteve dhe profesoreve Slavica Negrieska dhe Shpresa Qyra, në bashkëpunim me stilisten e njohur, Irina Tosheva.
Iniciativa “Me qëndisje, thurje dhe qepje për të zotëruar biznesin” është pjesë e projektit “Platforma për ndërmarrësi familjare femërore” zbatuar nga Dobredojde Macedonia Welcome Centreme mbështetjen e Ambasadës Sllovene Shkup/Ambasada e Republikës së Sllovenisë.// Slovenian Embassy Skopje/Амбасада на Република Словенија

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *